نظر سنجی
نظر شما در رابطه با سایت سازمان میراث فرهنگی استان قزوین چیست؟
عالی
خوب
متوسط


اماکن مقدس و مذهبی
قزوین سرزمین اماکن مقدس مذهبی میزبان گردشگران نوروز90

گردشگرانی که در نوروز 90 استان تاریخی قزوین را برای گشت و گذار خود برگزیده‌اند، علاوه بر دیدار از جاذبه‌های فراوان تاریخی، طبیعی و فرهنگی این سرزمین کهن، از اماکن مذهبی و مقدس قزوین دیدار می‌کنند.

اسدا... بیرانوند مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین با اشاره به گستره اماکن مذهبی استان گفت: آستانه شاهزاده حسین (ع) –فرزند بلا فصل امام رضا (ع) – پیغمبریه –که مدفن چهار تن از انبیای بنی اسرائیل است- و زیارتگاه‌های دیگر همچون سلطان سید محمد، امامزاده اسماعیل، امامزاده علی، آمنه خاتون و حلیمه خاتون که در لحظه‏ی تحویل سال مملو از شهروندان قزوینی بودند هم اینک پذیرای مسافرانی هستند که از شهرهای دور و نزدیک ، به قزوین می‌رسند و در آستانه‏ی سال نو، پیوند خود را با خاندان پیامبر(ص) تجدید می‌کنند.


بیرانوند افزود: تعداد زائران نوروزی اماکن مذهبی قزوین، روزانه به هزار تن می‌رسد که زیارت کنندگان امامزاده حسین و پیغمبریه بیش از نیمی از آنان را تشکیل می‌دهند.

وی همچنین از مراکز زیارتی دیگر استان نام برد و اظهار داشت: امامزاده‌های دیگری در نقاط مختلف استان قزوین آرمیده اند که بنای آرامگاهی بعضی از آنان همچون امامزاده علی (شکر ناب، آبیک)امامزاده علی اصغر (زر آباد، الموت)امامزاده ولی و امامزاده کمال(ضیاآباد) امامزاده عبدا... (فارسجین) و... به دوره‏ی سلجوقی، ایلخانی و تیموری می‏رسد و میزبان مسافران و هم استانی‌های گرامی هستند.


دوشنبه 8 فروردين 1390
15:15:51
 
Copyright © 2017 qchto.ir - All rights reserved
E-mail : info@qchto.ir - Power by Ghasedak ICT