۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷

محمد علی حضرتی: غذاهای سنتی سرمایه‌‌ای برای توسعه اقتصادی و آشتی با سبک زندگی اصیل ایرانی است.

اولین جشنواره غذاهای سنتی به همت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوئین زهرا و استقبال گسترده و پرشور بانوان با حضور حضرتی‌ها مدیرکل میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان قزوین، دکتر رحمانی فرماندار، بخشداران و جمعی از مسولین شهرستان بوئین زهرا در سالن ورزشی هلال احمر این شهرستان برگزار شد.

محمدعلی حضرتی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین ضمن تقدیر از مجموعه مدیریتی شهرستان بوئین زهرا برای برپایی این جشنواره گفت: امروز در صنعت توریسم، گردشگری غذا به یکی از پرطرفدارترین نوع گردشگری تبدیل شده و افراد برای خوردن غذاها به مکان‌های مختلف سفر می‌کنند تا با طعم‌های جدید آشنا شوند، جذابیت طعم‌های تازه و خوشمزه تا حدی است برخی از گردشگران دوباره به آن مقصد سفر کرده و اصلی‌ترین دلیل انتخاب آنها بر پایه همین علاقه‌مندی و حس کنجکاوی شکل می‌گیرد که به آن گردشگری شکم‌گردی نیز گفته می‌شود.

حضرتی با اشاره به نقش این جشنواره‌ها در معرفی غذاهای سنتی به گردشگران افزود: برگزاری جشنواره‌های غذاهای محلی فرصت مناسبی برای روستائیان، آشپزهای محلی است تا هنر آشپزی خود را در حضور مخاطبان بیشتری عرضه کرده و بازاریابی نمایند. گردشگری غذا می‌تواند با ایجاد شغل و درآمد برای جوامع روستایی به رونق آن کمک کرده و توسعه پایدار را ایجاد کند. استان قزوین هم با داشتن آب و هوای متنوع و آداب و رسوم و فرهنگ‌ متنوع، توانایی این را دارد که به مقصدی برای گردشگران غذا تبدیل گردد.

حضرتی معرفی غذاهای سنتی، طبخ و ارائه آن را در رونق گردشگری استان مهم خواند و ابراز داشت: یکی از زیباترین، ارزآورترین و اقتصادی‌ترین شیوه گردشگری، گردشگری غذا است و در کشور پهناور ایران با توجه به گستردگی و تنوع اقوام، گردشگری غذا می‌تواند یک پشتوانه برای توسعه گردشگری باشد.

این مقام مسئول غذاهای سنتی را یک سرمایه ملی دانست و تصریح کرد: وقتی به رستوران‌ها مراجعه می‌کنیم تنها چند نوع غذا که شامل انواع کباب‌ها با اسامی مختلف است را به مشتری ارائه می‌دهند در صورتی که غذاهای سنتی و محلی یکی از سرمایه‌های کشور برای توسعه اقتصادی و آشتی با سبک زندگی اصیل ایرانی است.

وی همچنین عنوان کرد: در گردشگری غذا جنبه‌های مختلف باید در نظر گرفته شود و برای موفقیت آن تدابیری اندیشیده گردد که ایجاد برندسازی یکی از این روش‌ها است تا هر گردشگر مثلا برای خوردن یک غذای خاص و یا یک نوشیدنی در یک مکان خاص به آن منطقه سفر کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در ادامه اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان بوئین زهرا دارای ظرفیت‌های فراوان در گردشگری است که با برنامه‌ریزی، برندسازی و ارائه غذاهای سنتی و محلی در رستوران‌های این شهرستان می‌توانیم از مزایای آن بهره‌مند شده و با ایجاد اشتغال برای جوانان و حضور بانوان در این عرصه زمینه‌های توسعه پایدار را فراهم نماییم.

شایان ذکر است: اولین جشنواره غذاهای سنتی با حضور ۱۶۰ نفر از بانوان هنرمند و کد بانوی شهرستان از بخش‌های مرکزی، رامند، دشتابی و شال حضور داشتند و خانم‌ها: سمیه تره کار، زلیخا رضایی و پریسا جوشقانی نیز به ترتیب رتبه اول تا سوم این جشنواره را کسب کردند.

جشنواره غذاهای سنتی به همت اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان بوئین زهرا و مشارکت فرمانداری، بخشداری‌های تابعه، شهرداری و شورای اسلامی شهرها، هلال احمر، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، شبکه بهداشت، کمیته امداد امام خمینی، اداره ورزش و جوانان، بهزیستی، آموزش و پرورش برگزار شد.