۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۳

استاندار قزوین در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر استان: نوروز مهمترین آئین ملی و حلقه وصل همه اقوام ایرانی است

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز بر ارائه خدمات مناسب برای استقبال از گردشگران نوروزی و معرفی شایسته جاذبه‌های گردشگری در ایام نوروز تاکید کرد.

عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در این جلسه با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در دنیای امروز گفت: اقتصاد گردشگری به زودی از اقتصاد نفت و تجارت اسلحه در جهان پیشی گرفته و به اقتصاد اول دنیا تبدیل می‌شود.

استاندار قزوین با اشاره به پیش بینی خدمات مناسب برای استقبال از گردشگران نوروزی اظهار داشت: ایران جزو ۱۰ کشور مهم گردشگری دنیاست و برای حفظ و ارتقای این جایگاه باید برنامه‌ریزی جامع و دقیقی صورت گیرد و استان قزوین می‌تواند در این زمینه اثرگذار باشد.

وی افزود: در ایام نوروز باید امکانات، فضا و تجهیزات مناسب برای اقامه نماز در مجتمع‌های بین راهی، پارک‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی در ایام نوروز فراهم گردد و علاوه بر ارائه خدمات مناسب برای استقبال از گردشگران نوروزی باید جاذبه‌های بیشتری را به مسافران ورودی به استان معرفی کنیم.

زاهدی با بیان اینکه جغرافیای فرهنگی ایران شامل کلکسیونی از خوبی‌ها و زیبایی‌هاست ادامه داد: نوروز مهمترین آئین ملی و حلقه وصل همه اقوام ایرانی است و ارزش‌ها و سنت‌هایی که در آئین ملی نوروز وجود دارد هیچ منافاتی با ارزش‌ها و باورهای دینی ندارند و این ظرفیت فرهنگی باید در جهت همگرایی به کار گرفته شود.